Lezing: “Hartenleed, geschiedenis van fort Crèvecoeur” door Jan van den Berg

Wanneer:
1 mei 2022 @ 3:30 pm – 4:15 pm
2022-05-01T15:30:00+02:00
2022-05-01T16:15:00+02:00
Waar:
Engelenburcht
Heuvel 17

Jan van den Berg zal na de algemene ledenvergadering van Angrisa een lezing houden met de titel: “Hartenleed, geschiedenis van fort Crèvecoeur”.
Ingeklemd tussen de Maas, de weg Treurenburg en de loop van de oude Dieze ten noorden van de Henriëttewaard ligt Crèvecoeur, vroeger een echt fort, nu onderdeel van een militair oefenterrein gebruikt door de Genie.
Erfgoed organisatie Europa Nostra maakte onlangs bekend dat het Bossche Fort Crèvecoeur tot de zeven meest bedreigde erfgoedlocaties in Europa hoort.
Jan van den Berg, o.a. stadsgids bij de Kring Vrienden, docent Vestingwerken bij Boschlogie III en medeauteur van het boek ‘Vier Eeuwen Militaire Inundaties rond ’s-Hertogenbosch’ neemt ons mee in de geschiedenis van dit fort.

Na de lezing is om 16:15 gelegenheid tot napraten.

Entree: gratis voor Angrisa-leden; niet-leden 3 Euro, inclusief een kopje koffie of thee.

ema opties

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.